Zaznacz stronę

Inżynier wsparcia sprzedaży, SUSE

Jarosław T. Biniek

W swojej karierze zawodowej przez pięć lat kierował działem przetwarzania danych w brytyjskiej firmie CTS, a kolejne pięć był Project Managerem przy wdrażaniu projektów cyfrowych w Urzędzie miasta Warszawy. Obecnie zajmuje stanowisko Presales Engineer w firmie SUSE Polska i aktywnie promuje rozwiązania Open Source w zastosowaniach biznesowych.

Entuzjasta komputerów od najmłodszych lat, swoją przygodę zaczynał od podkręcania procesorów 486, by w wieku 21 lat mieć drugi najszybszy procesor w Polsce. Absolwent Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Łódzkiego, prywatnie pasjonat kawy, miłośnik kotów i audiofil.

Podstawy projektowania klastrów Ceph na przykładzie SUSE Enterprise Storage 6

Automatyzacja heterogenicznych środowisk przy użyciu Salt i narzędzia SUSE Manager 4

Omówienie wybranych kluczowych kwestii związanych z projektowaniem i wymiarowaniem, pojawiających się przy przechodzeniu na Software-Defined Storage. Jak dobrać CPU, RAM oraz urządzenia sieciowe, aby zmaksymalizować wydajność bądź opłacalność – zależnie od priorytetów.

Możliwości zarządzania wywoływanego zdarzeniami na kontrolowanej maszynie (Event-Driven Management”). Integracja z innymi narzędziami do zarządzania i konfiguracji.