Miejsce konferencji

Forum
Wydarzeń

 

Wybór niepowtarzalnej lokalizacji,
pełnej klimatu i historii
jest dodatkową atrakcją dla naszej konferencji.

Historia hotelu
Forum Wydarzeń

Budowa

Budowa hotelu rozpoczęła się w 1978 roku na podstawie projektu krakowskiego architekta Janusza Ingardena. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w 1989 i przez lata był wizytówką polskiego modernizmu i samego Krakowa. Nowoczesny, posiadał 278 pokoi, 6 sal konferencyjnych mogących pomieścić do 600 osób, całkowicie skomputeryzowany. W 2002 roku działalność hotelowa została zakończona a sam budynek zamknięty. Po śmierci Janusza Ingardena w 2007 roku, Urząd Nadzoru Budowlanego orzekł, że budynek jest nadal w dobrym stanie… i zaczęła się jego nowa historia

Czasy obecne

W ciągu ostatnich lat dawny hotel Forum przyciąga do siebie nie tylko turystów zainteresowanych historią tego miejsca, jego architekturą, miejscem położenia – wspaniały widok na wzgórze Wawelskie i bezpośrednie sąsiedztwo Wisły, ale też wszystkich zainteresowanych licznymi wystawami i wydarzeniami organizowanych w „Forum Wydarzeń”, czyli centrum konferencyjnym z ponad 2000 m2 jedynego w swoim rodzaju połączenia vintage z nowoczesnością.

Naszym zdaniem wybór niepowtarzalnej lokalizacji, pełnej klimatu i historii jest dodatkową atrakcją dla naszej konferencji. Również Idea otwartej infrastruktury odnajduje się wspaniale w obecnym hotelu Forum gdzie poza Forum Wydarzeń funkcjonują klubokawiarnia Forum Przestrzenie, Forum Mody, Forum Design, Forum Pracownie i wiele innych stanowiąc przykład łączenia wielu inicjatyw w ramach otwartej dla wszystkich infrastruktury.

Cuda Hotelu Forum

 

Fragment programu telewizyjnego
“Sonda” z 1989 roku

Gotowy?

Weź udział w tegorocznym OpenInfra Days!